Úvodní strana » Program

Program Mental Wellness Days

Naším cílem je vnést psychickou pohodu do společnosti jako celku, mluvit otevřeně i o ožehavých psychologických tématech a dlouhodobě v této oblasti vzdělávat. Vy se tak v průběhu dvoudenní akce můžete dozvědět, jak podpořit své psychické zdraví, vztahy v rodině, ale i v pracovním týmu a jak se mentálně rozvíjet. 

Je nám také velkou ctí na podzimních online Mental Wellness Days přivítat jako hlavního hosta americko-kanadského profesora kognitivní psychologie z Yale University a autora několika bestsellerů, pana Paula Blooma. 

VIDEOZÁZNAMY

ONLINE PŘENOS je za námi a my už připravujeme videozáznamy jednotlivých přednášek pro všechny účastníky, kteří stream nestihli nebo si chtějí témata užít v čase, kterým jim víc vyhovuje. Do několika dní přístupy do videotéky rozešleme e-mailem.
 

 

Úterý 2. 11. 2021

13:00 - 13:50        
Jak vyzrát na svou pozornost

Milan Pavlíček 

Pozornost je pro naši práci i odpočinek naprosto klíčová, ale udržet ji, je často složitější, než to na první pohled vypadá. Proto si řekneme, co nám pozornost ruší, jak ji můžeme prohlubovat a jak se naučit ji kontrolovat. Pustíme se ale i do sebeřízení a Milan vás provede konkrétními návody, jak dokázat s pozorností účinně pracovat v průběhu celého dne. I toho hodně náročného.

14:00 - 14:50       
Impostor syndrom - týká se i vás?

Zuzana Jochmannová

Impostor syndrom, v Česku známý také jako syndrom podvodníka, je spojený s přesvědčením, že se člověk necítí tak kompetentní, jak ho ostatní vnímají. Lidé, kteří se cítí jako podvodníci, pochybují o svých schopnostech, talentu a úspěchu, přestože jsou v práci úspěšní, a bojí se, že budou každou chvíli odhaleni. Protože se bojí neúspěchu, selhání, chyb a negativní zpětné vazby od ostatních, nejsou otevřeni novým zkušenostem a často se zbytečně blokují v jejich profesním rozvoji. Dozvíte se mimo jiné, jak se impostor syndrom projevuje, proč je pro nás nežádoucí, ale i jak se s ním vypořádat.

15:00 - 16:30
Suffering & Happiness

Paul Bloom  

Přednáška je v angličtině. Záznam po akci bude opatřen CZ titulky. 

 

Some people think we are natural hedonists, seeking pleasure and avoiding pain? But what about our appetites for spicy foods, hot baths, horror movies, sad songs, BDSM, and hate reading? How can we explain our choices to suffer—in pursuits such as art, ritual, sex, and sports, and in longer-term projects such as training for a marathon or signing up to go to war? Drawing on research from developmental psychology, social psychology, anthropology, and behavioral economics, I suggest that we are driven by non-hedonistic goals; we revel in difficult practice, we aspire towards moral goodness, and we seek out meaningful lives.

Bolest & Štěstí

Někteří lidé si myslí, že jsme přirození hédonisté, kteří vyhledávají potěšení a vyhýbají se bolesti? Ale co naše chutě na kořeněná jídla, horké koupele, horory, smutné písně, BDSM a nenávistnou četbu? Jak si můžeme vysvětlit naši volbu trpět - v zálibách, jako je umění, rituály, sex a sport, a v dlouhodobých projektech, jako je trénink na maraton nebo přihlášení se do války? Výzkumy z vývojové psychologie, sociální psychologie, antropologie a behaviorální ekonomie naznačují, že nás vedou jiné než hedonistické cíle; libujeme si v obtížném cvičení, usilujeme o morální dobro a hledáme smysluplný život.

17:00 - 17:50
Zranitelnost: slabost nebo síla?

Iveta Clarke

Zranitelnost je místo, kde se bojíme, že budeme posuzováni, hodnoceni - a odsouzeni pro naši nedokonalost. Je to bolestivé a emočně citlivé místo, které jsme se naučili dovedně skrývat.  Věříme, že pokud ukážeme naši zranitelnost, prozrazujeme naši slabost. Toto zatajování naší zranitelnosti je společenskou normou, zdánlivě účinnou k tomu, aby nikdo nepoznal, že jsme v určitých momentech nejistí, a že si příliš nevěříme. Tato norma však způsobuje naše vzájemné odpojení a zabraňuje tomu, abychom upevňovali naše vztahy. Závěry světoznámého výzkumu Dr. Brené Brown o mechanismech lidského propojení ukazují, jak zranitelnost souvisí se studem a s naší odvahou. Ukazují, jak se dá se zranitelností pracovat, aby nám nepřekážela, ale naopak otevírala cestu k pevnějšímu propojení s lidmi, na kterých nám záleží. 

18:00 - 19:00 
EGO: jak ovlivňuje leadership, komunikaci a spolupráci

Petr Pacher

Ego je klíčové téma pro existenci naší osobnosti. Jsou chvíle, kdy nám může skutečně pomoct a naopak i okamžiky, kdy nám nebo našemu okolí může významně ublížit, nemáme-li jej zdravě uchopené. O to důležitější je význam ega, respektive ego-obran v profesním prostředí, kdy je naší zodpovědností řídit organizaci a rozvíjet lidi. Společně se podíváme na praktické pojetí toho, co můžeme nazvat jako konstruktivní a zdravé jednání podporující prosperitu.

Středa 3. 11. 2021

13:00 - 13:50
Neurověda aneb co se děje v našem mozku

Nikola Šraibová

Neurovědy jsou poměrně novou disciplínou a dostávají se pomalu do popředí právě proto, že díky poznatkům o mozku začínáme více chápat, jak funguje naše myšlení. Co jsou emoce a myšlenky? Jak vznikají a jak ovlivňují naše chování?  Pochopením základních funkcí se stáváme tím, kdo svůj mozek lépe ovládá. Jsme více tvůrci našeho života než těmi, co se nechávají ovlivňovat svým myšlením. Když lépe pochopíme náš mozek a jeho funkci, vymaníme ze z našeho "autopilota" posílíme tím i naši emoční inteligenci a budeme lépe reagovat na stres kolem nás. 

14:00 - 15:30
Digitální závislosti a jak jim předcházet

Adam Kulhánek

Znáte ten pocit, když vás něco naprosto pohltí? Zapomenete na čas, nedokážete přestat a chcete to znovu a znovu? Čím dál více lidí tyto pocity zažívá s mobilem v ruce. Odhalte společně s Adamem, proč se technologie staly „drogou“ moderní doby, co se děje v mozku závislého, kde leží hranice závislosti a jak lze závislostem předcházet.

15:50 - 16:35
Jak si všimnout duševního “nezdraví” u sebe i kolegů

Olga Zimmermann 

Stres v práci je dlouhodobým “trendem”, dokonce se stal pro většinu z nás natolik normálním stavem, že si ho nevšímáme. Ale dlouhodobý stres je cestou k vyhoření, úzkostem a jiným duševním onemocněním. Společně se podíváme na složitost problematiky prevence duševního zdraví přímo ve firmách. Jak zvládat stres? Jak jako manažer můžete vytvářet optimální pracovní podmínky? A jak může firma poskytovat programy prevence duševního zdraví? Ukážeme vám,  jaké kroky je třeba podniknout v případě problému, ale i jakým způsobem můžete se svým nadřízeným mluvit o svém duševním zdraví. Rozhovor moderuje Simona Zábržová a je připravena zodpovídat také vaše dotazy. 

16:45 - 17:30
Úspěšná kariéra versus Rodičovství

Martina Mikesková

Skloubení slibné pracovní kariéry s rodičovskými povinnostmi, radostmi a starostmi se v současné době stává cílem mnoha z nás. Poslední průzkumy dokonce ukazují, že rodičovství mužům spíše nahrává a ženám škodí. Podívejme se tedy společně na rub i líc křehké rovnováhy v našich pracovně-soukromých životů.

17:40- 18:30
Jak přijímat neustálé změny?

Sandra Fridrichová

Pro každou firmu, která chce zůstat zisková a konkurenceschopná, je změna klíčovou podmínkou. Jenže lidé už jsou vyloženě otrávení ze slov jako transformace, změna nebo přizpůsobení. Proč tedy se změnami tak urputně bojujeme? Pokud rozumíme svým emocím, pravidelným reakcím mozku a těla, když jsme ve stresu, můžeme změny mnohem lépe zvládnout. V soukromí i v zaměstnání. Víc se dozvíte na přednášce, kde nebude chybět ani několik praktických tipů, které můžete ve svém životě použít.   

18:30 - 19:00
Jak mít zdravý vztah sám se sebou

Simona Zábržová

Zdravý vztah sama k sobě vnímá Simona jako zdravý pocit vlastní důležitosti, znalost svých potřeb a prohlubování sebepoznání. Každý člověk je výjimečný tím, čím je. Stačí se otevřít vlastní hodnotě a lásce a nechat ji zářit. Na webináři se dozvíte sedm konkrétních tipů, jak rozvíjet a pěstovat sebelásku a posilovat vlastní hodnotu. 

 


 

                                                                                                                                 Změna programu vyhrazena. 

Vstupenky

Už jen krok k objednání 30 min online konzultace zdarma! Vyplňte prosím dotazník a my se vám obratem ozveme.

Ochrana osobních údajů*

Pole označená * jsou povinná.