Úvodní strana » Program

Program Mental Wellness Days

Videozáznamy jednotlivých přednášek a webinářů jsme rozeslali všem účastníkům. 

Najděte si dostatek času pro mental wellness vaší mysli. Vizí Soulmio je přinést psychickou pohodu do společnosti jako celku. V rámci dvoudenní akce se dozvíte, jak podpořit své psychické zdraví, vztahy v rodině, pracovním týmu nebo jak ve firmě zavést program péče o psychickou pohodu. 

Užijte si hlavní program Mental Wellness Days v online vysílání z inspirativního prostoru Magenta Experience Center i doprovodné online webináře na zajímavá témata. Vstupenka stojí 150 Kč na oba dva dny a je jen na vás, kolika webinářů se zúčastníte. Koupí vstupenky také získáte i přístup k záznamům z přednášek, které rozešleme po akci a své téma si tak budete moct užít kdykoliv.

Středa 7. 4. 2021

14:00 - 14:10        
Mentální zdraví v roce 2021 - Simona Zábržová (CZ)

Krátký úvod do dvoudenního programu, osobní vize kam naše společnost spěje, jak se vyvíjí a čím můžeme my sami pomoci. Nebude chybět pár slov k vývoji mentálního zdraví ve firmách a trendech. 

 

14:15 - 15:00       
Psychologické bezpečí v týmu
- Olga Zimmermann (SK)

Výzkumná studie společnosti Google ukázala, že týmy s vysokým skóre tzv. psychologického bezpečí podávají lepší výsledky téměř v každé metrice či KPI oproti týmům, které skórují nízko. Během přednášky se dozvíte, co je psychologické bezpečí, proč mu věnovat pozornost a jak jej ve vašem týmu vytvořit.

15:15 - 15:45 
Jak být v klidu na sociálních sítích? 
- Simona Zábržová (CZ)

Fenomén sociálních sítí je dvousečná zbraň. Sítě nám mohou dopřát kontakt s ostatními,  propojit nás s novými příležitostmi, rozvíjet naše znalosti, informovat i dezinformovat a v neposlední řadě nám i našim blízkým dokáží ublížit. Konkrétní tipy pro zdravý přístup k sociálním sítím si řeknete právě na tomto webináři.    

 

16:15 - 17:00        
Life management pro ženy v korporacích - Martina Wojtylová Opava, Iva Barnincová Říhová (CZ)

Možná i vy jste už unavená z toho, že musíte přes den rychle přepínat z role manažerky a členky týmu do role domácí učitelky, kuchařky a pečovatelky o domov. Aby mohly ženy (nejen na vysokých postech) dobře fungovat, potřebují si energii a den nastavit jinak než jejich mužské protějšky. Dejte si na chvíli pauzu a podívejte se na přednášku přinášející odpovědi přesně pro tyto situace. Naučíte se techniky k udržení energie, ukážeme si, jak doma zdravě cvičit nebo jak vám aromaterapie pomůže lépe se soustředit a následně uvolnit. 

 

17:15 - 18:00        
Jak nezůstávat v nekonečné válce s druhými? - Sandra Fridrichová, Milan Pavlíček (CZ)

Slovo mediace je stejný strašák jako kdysi bývalo slovo psychologie nebo psychoterapie. Pokud si myslíte, že je jen pro ty slabé, mýlíte se. Mediace je pro všechny, kteří nechtějí status quo. Nechtějí uvíznout v nekonečné válce s druhými. A v tom pomáhá právě mediace. Pomáhá hledat prostor pro společnou řeč. Pro lidi nebo týmy, kteří nevidí řešení ani možnosti další spolupráce. Dokonce si neumí ani představit, jak se domluvit s druhou stranou. Pojďte s námi detabuizovat slovo mediace a ukázat si, kde a jak může pomoc ve světě businessu. Webinář povede formou rozhovoru zkušený HR ředitel a psychoterapeut Milan Pavlíček. 

 

                                        18:15 - 19:00 

simonaSyndrom vyhoření z vlastní zkušenosti - Simona Zábržová (CZ)                     

Simona celý život pracovala na vysokých manažerských pozicích. Práce ji nabíjela a vybíjela zároveň. A tak si prošla hned dvakrát syndromem vyhoření. Pokaždé měl tento stav jiný průběh. Jak vyhoření probíhalo a jak se z něj dostala? Co je a co není vyhoření? O své osobní zkušenosti, konkrétních příznacích, boji s věčnou nerovnováhou a o kompletní změně svého života kvůli nalezení klidu a stability se s vámi podělí právě na tomto webináři.

19:15 - 20:00
Rozdíl mezi psychologem a psychoterapeutem a kdy je navštívit - Dominika Čechová, Česká asociace pro psychoterapii (CZ)

Psychoterapeut, psycholog, psychiatr… také už jste z těch profesí tak trochu „psycho“? Víte na koho se obrátit, když je vám úzko a ke komu zajít pro posudek? Jak vypadá sezení u psychoterapeuta a na co si dát pozor u „alternativců“? Nahlédněte pod pokličku psychoterapeutické praxe a zjistěte jaké problémy lidé nejčastěji řeší.

Doprovodné Zoom webináře 

15:15- 16:00
Mikrobiom, náš druhý mozek - Karolína Risser (CZ)

To, co jíme, až z 80 % ovlivňuje naše myšlenky, rozhodování, chování a emoce. Mikrobiom obsažený ve střevech má zásadní vliv na vstřebávání živin, a tím je klíčový pro naše zdraví. Dává nám energii, chrání nás před nemocemi a alergiemi. Nejnovější výzkumy ukazují, že také výrazně ovlivňuje naše psychické funkce a citovou stabilitu. Mikrobiom totiž komunikuje s centrální nervou soustavou a podílí se na správném vyhodnocování podnětů naším mozkem. Střevní bakterie tak ovlivňují naši náladu, jednání a paměť. O mikrobiom je nutné správně pečovat pomocí vhodné stravy. Na přednášce se naučíme jak.


16:15- 17:00
Psychological Safety in teams - Olga Zimmermann (EN)

This Google research study showed that teams with a high psychological safety score had better results in nearly all metrics and KPIs compared to teams that scored low. During the lecture, you will find out what psychological safety is, why you should pay attention to it and how to establish it in your team.


 

Sid Smutný20:00 - 20:45
Meditace na propojení naší vnitřní rodiny (CZ) - Sid Smutný

Potkejte se v meditaci se svojí vnitřní rodinou. Každý nás nese ve svém podvědomí obraz tří vnitřních osobností: muže, ženy a dítěte. Málokdo má všechny naše vnitřní osobnosti zdravé a spokojené. Vydejte se na cestu harmonizace vnitřní rodiny. Naučte se tyto osobnosti proměňovat a komunikovat s nimi.

Čtvrtek 8. 4. 2021

domborksy14:00 - 14:10
Úvodní slovo - Tomáš Ervín Dombrovský, LMC

Úvod, který vás krátce provede současnou situací na pracovním trhu. Tomáš Ervín Dombrovský vám představí unikátní data o momentální situaci zaměstnavatelů a poví vám, jak dopadá pandemie na zaměstnance.

14:15 - 15:00
Stres jako (NE)přítel - Martina Mikesková (CZ)

Stres zpravidla vnímáme jako stav, kterému se chceme vyhnout. Můžeme se ale také snažit pochopit, jaký má pro nás význam a kdy nám může pomoci. Během přednášky se pokusíme rozklíčovat dílčí aspekty stresu a hledat způsoby, jak jej citlivěji vnímat jako signál pro ochranu vlastního zdraví. Odpovíme si na otázky: Jak se stres projevuje na úrovni emocí, myšlenek, chování a těla? Je rozdíl mezi krátkodobým a dlouhodobým stresem? Jak se učíme stres zvládat v průběhu života jako děti a dospělí? Jak můžeme pomoci svým kolegům a blízkým, když jsou ve stresu?

15:15 - 16:00
Investování do Well-beingu: Jak z toho vytěžit co nejvíce? - Olga Zimmermann (CZ)

V roce 2021 již není otázkou, zda investovat do well-being programu, ale spíše, jak ho navrhnout tak, aby skutečně přinesl změnu. Na svém workshopu Olga promluví o klíčových oblastech, kterým by měly společnosti věnovat pozornost při výběru well-being programu pro své zaměstnance

16:15 - 17:00
Sebepoznání je cestou ke svobodě - Petr Skondrojanis (CZ)

Na antické věštírně v Delphach je nápis „poznej sám sebe a poznáš boha“ má to samozřejmě mnoho vrstev a významů, ale jednou interpretací může být osvobození od vzorců dnešní reality. Sebepoznáním si vytváříme sebe-vědomí a sebevědomí davá prostor odvaze, která je potřebnou esenci k tvorbě, třeba k tvorbě vlastního života. Jakmile se stanete tvůrci, přestanete být obětí a to přináší osvobození.

 

16:15 - 17:00
Vědomý život jako cesta jak být sám sebou - Petr Pacher (CZ)

(Zrušeno z důvodu nemoci. Snažíme se zajistit videozáznam.)

Představte si, že vám někdo řekne něco opravdu nehezkého o vás nebo o velmi blízkém člověku. Nebo že jste svědky velké nespravedlnosti, až křivdy. Ve všech uvedených případech a v mnohých dalších máte vždy možnost danou situaci zpracovat zdravě. Využít toho, co vás přišla naučit o vás samotných. Zjistěte, jak být v autentickém kontaktu s tím, co se děje kolem vás i ve vás. 

17:15 - 18:00
Jak se psychicky vypořádat s prací z domova - Zuzana Donáthová (CZ)

Nečekaná práce z domova a nejasný návrat do kanceláří nás postavily do možná nekomfortní a nové situace. Zároveň nám ale umožnily uvědomit si, co nám vyhovuje. Prozkoumejme společně, jak se lépe vypořádat se změnami v pracovním prostředí. Během přednášky najdeme, co nám pomáhá být spokojení. Dozvíte se, jaké nástroje a postupy vám ulehčí práci doma i návrat do kanceláře, jak si lépe zorganizovat čas a snáz najít hranice mezi pracovním a osobním životem.

 

19:00 - 19:45
Role muže v moderní společnosti - Petr Pacher (CZ)

(Zrušeno z důvodu nemoci. Snažíme se zajistit videozáznam.)

Společnost a prostředí kolem nás se vyvíjí někdy tak rychle, že se můžeme začít v našich životních rolích ztrácet. Proto se společně podíváme na to, jak se vyvíjí esenciální role muže, jak snadno na svou roli my muži zapomínáme a odpojujeme se od toho, kým máme pro druhé být.

 

Doprovodné Zoom webináře 

14:15 - 15:00
S dětmi v lockdownu - Tereza Pelletier (CZ)

I ten nejtrpělivější rodič si určitě alespoň jednou v době lockdownu položil otázku, jak dál. Webinář se zaměří na denní režim dětí, nastavení pravidel a jak dětem pomoci s jejich emocemi. V druhé části se zaměříme na rodiče. Jak na nastavení cílů, jejich reálnost, umění je přehodnotit, psychohygienu a schopnost říci si o pomoc.


 

 

zuzana15:15 - 16:00
Make Stress Your Ally - Zuzana Jochmannová  (EN)

Several studies have shown that levels of stress significantly increased not only over the last decade but especially during the COVID-19 pandemic. We often hear about negative effects of stress on our physical and mental health, and we are encouraged to reduce it as much as possible. But what exactly is meant by stress? Where does it come from? How does it affect our overall health? And what can I do to prevent its unwanted consequences? During this one - hour webinar you will not only find the answers to all these questions, but you will also be guided through the recent research suggestion that the way we think about stress is perhaps more important than stress itself.

18:15 - 19:00
Jak se naučit vypnout pomocí mindfulness – Václav Toman (CZ) 

Únava a starosti z práce nás často pronásledují i doma. Stává se, že i po příchodu z práce domů přemítáme nad tím, co jsme dnes řešili a co budeme řešit zítra. V době, kdy spousta  z nás pracuje v režimu home office je mnohdy mnohem těžší práci a volný čas oddělit. Jak se můžeme naučit starosti z práce (i na home office)? Pomocí techniky mindfulness můžeme  získat schopnost prožívat více přítomný okamžik, hodit práci za hlavu a dopřát tak svému  mozku relax.

 

20:00 - 20:45
Jak na well-being ve firmách, kulatý diskuzní stůl (CZ/SK)

Pracujete v HR oddělení a bojujete s tématem, jak zavést well-being ve firmách? Přijměte pozvání na naši debatu HRistů. Diskuzí vás provede zkušená HR koučka Kristýna Hrdová. Budeme vás inspirovat, jak to dělají jinde a ptát se vás, jaké problémy řešíte při zavádění tohoto tématu nejvíce. Hostem bude Šárka Koláčková, která v se oblasti HR pohybuje přes třináct let, Petra Novotná, která působí jako People Success Manager v technologickém startupu, kde je mimo jiné ambasadorem Wellbeing projeku a Martina Koláčková, personalista hlavou i srdcem, která se v HR pohybuje už 14 let, a to jako externí HR, tak interní HR. 


                                                                                                                                 Změna programu vyhrazena. 

Vstupenky

Už jen krok k objednání 30 min online konzultace zdarma! Vyplňte prosím dotazník a my se vám obratem ozveme.

Ochrana osobních údajů*

Pole označená * jsou povinná.